Як писати новину

Схема написання новини (практичні рекомендації)

1.    назва (заголовок) новини;

2.    дата;

3.    текст новини, в якому вказати організаторів, мету, стислий опис того, що відбувалося. Для написання тексту новини рекомендуємо відповісти на питання:

• Коли відбулося?
  • Що відбулося?
  • Де відбулося?
  • Хто став учасником події?
  • Як це відбувалося?
  • Чому це сталось?
  • Що означає дана подія?

В тексті потрібно вказати про участь священнослужителів (з благословення правлячого архієрея, на запрошення організаторів, на запрошення настоятеля, та ін.), його роль у заході, а також привести короткий зміст виступу, промови. В кінці тексту бажано підвести підсумок.

4.    обов’язковий фото-звіт, який включає:

• а) на архієрейському богослужінні, храмовому святі – загальний вигляд храму, храмова ікона, загальний вигляд молільників, зустріч архієрея, Великий вхід, проповідь, хресний хід;
  • б) важливі події – фото храму, безпосередньо події, прихожан, настоятеля зі своєю паствою;
  • в) заходи, які проводяться спільно з органами влади – декілька загальних фото, які висвітлюють масштаб події, цікаві сцени, священнослужителів, які беруть участь у заході, представників влади;
  • г) паломницькі поїздки – фото паломницької групи в кількох цікавих місцях, декілька фото з загальним видом святинь.

Фотографії повинні бути чіткими, силуети головних дійових осіб – не виходити за кадр, куполи храмів – з хрестами, об’єкти – перпендикулярно лінії горизонту. Виставки, вивіски, банери знімаються крупним планом. Намагатися розміщувати не більше 10-20 фото.